Noticias

Smart DNS Proxy l noviembre 21, 2018

5 najlepszych darmowych aplikacji do streamowania muzyki – Smart DNS Proxy

Nie trzeba daleko szukać jeśli chce się znaleźć aplikację do słuchania muzyki – w Internecie jest ich pełno. Niektóre z nich zasługują jednak na szczególną uwagę ponieważ są naprawdę świetne. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Tak na marginesie to niektóre z nich są dostępne wyłącznie w USA więc jeśli nie jesteś Amerykaninem możesz skorzystać z serwisu Smart DNS Proxy aby pozbyć się ograniczeń geograficznych.

Aplikacje te są dostępne za darmo i większość z nich jest kompatybilna zarówno z systemem Android jak i iOS.

Oto pięć naprawdę świetnych aplikacji do słuchania muzyki, na które warto zwrócić uwagę.

1. Spotify

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów muzycznych. Do wyboru masz wersję darmową z reklamami lub płatną z pełnym dostępem do muzyki na żądanie z możliwością odtwarzania w trybie offline oraz jakością 256kbps.

Szczególne cechy serwisu to, między innymi:

Tryb słuchania prywatnego, w którym możesz trzymać do prywatnego użytku piosenki, które ci się podobają.

Kolejną przydatną funkcjonalnością jest „Odkryj w tym tygodniu”, w której Spotify tworzy dla ciebie playlistę z utworów, które mogą ci się spodobać. Trzeba przyznać, że algorytm ich tworzenia jest na tyle dobry, że wybory są naprawdę trafne.

Spotify jest dostępne online, posiada aplikację na komputery oraz na urządzenia mobilne działająca na systemach Android i iOS. Serwis jest jednak dostępny na ograniczonym obszarze, głównie w USA i w krajach europejskich. Dzięki Smart DNS Proxy możesz jednak mieć dostęp do serwisu praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Na naszym kanale na YouTube znajdziesz wideo pokazujące w jaki sposób to zrobić.

2. Pandora

Kolejnym popularnym serwisem muzycznym jest Pandora.

Po uruchomieniu aplikacji należy stworzyć stację radiową, do której przy użyciu okienka wyszukiwania dodajesz ulubionego artystę, gatunek muzyczny czy piosenkę. Załóżmy, że jest to grupa Pink Floyd. Pandora stworzy dla ciebie stację radiową opartą na muzyce zespołu Pink Floyd oraz zespołów grających podobną muzykę takich jak The Rolling Stones, Led Zeppelin itp.

Podobnie jak Spotify, Pandora dostępna jest w darmowej wersji z reklamami lub w wersji płatnej, w której masz nielimitowane przeskakiwanie utworów, powtórne odtworzenia oraz dźwięk o wyższej jakości. Jeśli to jeszcze za mało, możesz wykupić wersję Premium z dostępem do pełnej biblioteki i możliwością słuchania w trybie offline.

Pandora jest dostępna zarówno dla systemu Android jaki iOS. Warto spróbować.

3. SoundCloud

SoundCloud to serwis, który jest kompletnie inny niż Spotify czy Pandora.

SoundCloud tworzy dla ciebie muzykę spośród niezależnych artystów a biblioteka utworów jest większa niż w Spotify. Jednakże znalezienie odpowiedniej muzyki dla ciebie może zabrać trochę czasu.

Większość muzyki, którą słychać w tle naszych filmików na naszym kanale YouTube pochodzi właśnie z SoundCloud. I chociaż na początku nie było łatwo znaleźć odpowiednią muzykę, z czasem obserwując różnych artystów, którzy ci się podobają, algorytm serwisu SoundCloud podpowiada ci wykonawców o podobnym brzmieniu.

Poza tym, co nas zaskoczyło, większość utworów można wykorzystać komercyjnie (w razie gdybyście szukali muzyki do swojego kanału na YouTube). Darmowa wersja SoundCloud jest z reklamami, które oczywiście można usunąć w wersji płatnej, która również wspiera odsłuch w trybie offline.

SoundCloud jest dostępne przez Internet oraz dla urządzeń z systemem Android i iOS.

4. Google Play Music

Jeśli jesteś fanem klasyków, Google Play Music jest serwisem dla ciebie.

Oczywiście Google Play Music to pełnowartościowy pakiet muzyczny taki jak, np. Apple Music. Można w nim również wyszukiwać piosenek lub artystów i streamować utwory.

Unikalną cechą serwisu Google Play Music jest to, że możesz załadować do 50.000 własnych utworów na serwer Google a następnie streamować je z dowolnego miejsca. Bez żadnych reklam.

Podobnie jak inne serwisy streamingowe, jeśli zdecydujesz się na muzykę na żądanie, mogą pojawiać się reklamy, które można wyeliminować wybierając wersję płatną serwisu.

Warte sprawdzenia i dostępne zarówno na Androida jak i iOS.

5. Amazon Music

Amazon Music to zdecydowanie najdziwniejsza opcja na naszej liście.

Jeśli posiadasz subskrypcję Amazon Prime, masz dostęp do Prime Music za darmo.

Sam serwis działa podobnie do Spotify czy Google Play Music, w których możesz wyszukiwać i odtwarzać swoje ulubione kawałki lub artystów z dwoma podstawowymi różnicami: nie ma tu żadnych reklam a katalog utworów jest znacznie skromniejszy niż w Spotify czy Google Play Music. Jak skromny? Cóż, darmowa wersja Amazon Music to 2 miliony piosenek w porównaniu z 30 milionami w Apple Music.

Jeśli słuchasz popularnych zespołów takich jak Metallica czy Pink Floyd to z łatwością znajdziesz je na Amazon Music.

Posiadacze subskrypcji Prime mogą uzyskać dostęp do większego katalogu za obniżoną cenę 3,99 dolarów miesięcznie.

Generalnie, jeśli jesteś użytkownikiem Prime, z pewnością warto spróbować Amazon Music.

Amazon Music jest dostępne przez stronę internetową, urządzenia z systemem Android i iOS, urządzenia z rodziny Fire oraz, co oczywiste, serię urządzeń Amazon Echo.

BONUS - Radio Garden

W odróżnieniu od poprzedników, Radio Garden nie jest aplikacją do streamowania muzyki. To raczej aplikacja ze stacjami radiowymi nadającymi na żywo. Aplikacja pozwala na streamowanie stacji radiowych z całego świata. Po uruchomieniu aplikacji, pokazuje się kula ziemska z cała masą zielonych kropek. Po zbliżeniu i dotknięciu możesz złapać stacje radiowe nadające w danym mieście. Fajna opcja i dlatego dodaliśmy ją do naszej listy.

Klika dodatkowych aplikacji wartych uwagi:

SHOUTcast

To nie jest zwyczajny serwis streamujący muzykę. Poprzez aplikację umożliwia on oczywiście streamowanie muzyki z dostępnego katalogu 89,000 stacji radiowych z całego świata.

To co tak naprawdę ją wyróżnia to tworzenie własnej stacji radiowej. Serwis jest całkowicie darmowy.

SHOUTcast jest dostępny dla urządzeń z systemem Android oraz przez stronę internetową. Warto przetestować.

Musi

Jeśli lubisz stremowanie muzyki z serwisu YouTube to aplikacja Musi jest dla ciebie.

Zanim zaczniemy, jedna uwaga – Musi jest dostępne na iOS (niestety to nie dla was, użytkownicy Androida).

Aplikacja pozwala na dodawanie filmów z YouTube i SoundCloud do własnej playlisty. To co wyróżnia Musi spośród innych aplikacji to fakt, że możesz słuchać muzyki nawet po zamknięciu aplikacji YouTube.

Naszą ulubioną funkcją jest jednak sleep timer. Świetnie się sprawdza, jeśli jesteś jedną z tych osób, które słuchają muzyki z YouTube przed snem.

Wypróbuj Musi. Jest dostępna na urządzenia iPad i iPhone.

TuneIn Radio

To kolejna dobrze znana aplikacja muzyczna pozwalająca na słuchanie stacji radiowych z całego świata. Aplikacja zawiera reklamy co może niektórych zniechęcić, ale ogólna funkcjonalność tej apki jest w stanie wynagrodzić tę niewielką niedogodność. Różnorodność, którą aplikacja oferuje nie ma sobie równych. Pozwala na słuchanie muzyki, podcastów i radia internetowego. Wyjątkową cechą jest tryb samochodowy, który zmienia aplikację w cztery duże i wyraźne ikony, którymi bardzo łatwo się nawiguje podczas prowadzenia auta. Obecność takich usług jak Chromecast czy Google Home oraz używanie streamów radiowych jako budzika jest wisienką na torcie.

Oto nasze propozycje aplikacji muzycznych. Dajcie proszę znać, która z nich zwróciła waszą uwagę w komentarzach.

Dodajcie nasz kanał YouTube jeśli jeszcze tego nie zrobiliście i dziękujemy za uwagę.

BACK TO NEWS