Noticias

Smart DNS Proxy l noviembre 14, 2018

9 porad jak korzystać z Amazon Fire TV Stick (2018)

Fire TV stick to jedno z najpopularniejszych urządzeń typu smart z 35-procentowym udziałem w rynku platform streamingowych. Zebraliśmy kilka przydatnych porad dotyczących jak najlepszego korzystania z Fire TV. Jeśli interesują was takie informacje.

Oto kilka z nich.

YouTube dla Fire TV

YouTube nie jest oficjalnie dostępne poprzez Fire TV stick ale ponieważ technicznie rzecz ujmując jest to urządzenie działające na systemie Android, można to obejść. Fire TV stick posiada ikonkę YouTube.com ale po jej kliknięciu zostajemy przeniesieni na stronę z informacją, że musisz pobrać przeglądarkę Silk lub Firefox aby kontynuować. Pobierz którąkolwiek z powyższych aplikacji i gotowe. Teraz, za każdym razem jak klikniesz na YouTube.com, zostaniesz przeniesiony na YouTube z interfejsem TV, który pozwala na odtwarzanie wideo z serwisu YouTube, logowanie się na nim a nawet na synchronizowanie danych z serwisu.

Korzystaj ze słuchawek Bluetooth

Słuchanie dźwięku z telewizora za pomocą różnych urządzeń może czasem sprawiać kłopoty chociaż mamy tutaj dużo różnych możliwości o czym mówiliśmy w jednym z naszych poradników wideo wcześniej. Urządzenia smart takie jak Fire TV stick pozwalają na korzystanie ze słuchawek oraz głośników wyposażonych w technologię Bluetooth. Przejdź do Settings > Controllers & Bluetooth Devices > Other Bluetooth Devices i wybierz urządzenie Bluetooth, które chcesz podłączyć. Sprawa załatwiona.

Korzystaj z rozwiązania USB OTG i zmień swój Fire TV stick na Fire TV

Fire TV stick posiada funkcjonalność OTG ale jest to funkcja, która nie jest zwykle reklamowana przez producenta samego urządzenia. Możesz skorzystać z funkcji OTG za pomocą specjalnie skonstruowanego urządzenia. Dostępny kabel pozwala na wykorzystanie OTG z Fire TV. Na jednym końcu posiada on męską końcówkę Micro USB a na drugim końcówkę żeńską Micro USB oraz żeńską końcówkę USB typu A. Należy podłączyć męską końcówkę do Fire TV stick i wetknąć kabel zasilający w żeńską końcówkę USB, co posłuży jako zasilanie. Po prawidłowym podłączeniu możesz włożyć pendrive do gniazda USB typu A lub powiększyć pamięć poprzez podłączenie huba USB a następnie podłączenie pendrive’a. W menadżerze plików zobaczysz swój pendrive.

Usypianie urządzenia

Jedną z wyjątkowo przydatnych funkcji Fire TV stick jest możliwość przytrzymania głównego przycisku przez 5 sekund będąc na głównym ekranie co daje szybki dostęp do ustawień i pozwala na szybkie uśpienie urządzenia naciskając komendę Sleep.

Odbicie lustrzane

Tak jak w przypadku opisanym powyżej, możesz przytrzymać główny przycisk i wygrać funkcję odbicia lustrzanego, aby skorzystać z funkcji mirroring w Fire TV. Znajdź opcję odbicia lustrzanego w urządzeniu mobilnym z Androidem aby wyszukać Fire TV oraz połącz urządzenia. Zobaczysz następnie, że ekran twojego telefony jest widoczny na dużym ekranie. Nie jest to najlepsze połączenie lustrzane jakie można sobie wyobrazić, ale rodzinne zdjęcia z wakacyjnego wypadu da się obejrzeć.

Użyj smartfonu jako klawiatury

Jeśli chodzi o pisanie przy użyciu Fire TV stick, do głowy przychodzi tylko jedno słowo: MASAKRA. Poruszanie się po wielkiej klawiaturze na ekranie jest mocno kłopotliwe. Na szczęście, można sobie z tym poradzić inaczej. Pobierz aplikację Fire TV Remote ze sklepu Play albo Apple Store i zalogować się używając swojego istniejącego konta Amazon. Przydaje się to również wtedy, gdy jesteśmy akurat w hotelu i zapomnieliśmy wziąć ze sobą pilota do Fire TV. Jedyny problem to taki, że potrzebujemy dwóch smartfonów – jeden działa jako pilot a drugi odtwarza domową sieć Wi-Fi oraz jego hasło.

Porządkowanie ikon aplikacji

Wszystkie aplikacje instalowane na Fire TV stick pojawiają się w jednej grupie jako aplikacje i gry. To i łatwe i skomplikowane w zależności od ilości instalowanych aplikacji. Jeśli jest ich dużo. Może zdarzyć się, że twoje ulubione apki zaczną przesuwać się na dół. Zaznacz aplikację, którą chcesz przesunąć, wciśnij przycisk Menu oraz wybierz komendę Move. Możesz teraz przenieść wybraną ikonę w dowolne miejsce.

Skorzystaj z Aptoide TV

Google nie za bardzo dogaduje się z Amazonem i to jest powodem, dla którego nie ma oficjalnej aplikacji YouTube na Fire TV stick. Sklep Googla nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie można znaleźć aplikacje. Sam Amazon posiada również sklep z aplikacjami ale naszym zdaniem najlepszym miejscem jest Aptoide TV. Znajdziesz tam mnóstwo aplikacji (w większości darmowych). Warto jednak wspomnieć, że sklep ten posiada również kilka nielegalnych aplikacji do streamowania i nie będziemy tutaj o nich mówić. Po otwarciu aplikacji, widzimy różne apki pogrupowane w kategorie tak jak w większości sklepów z aplikacjami. Wybierasz i ściągasz te, które chcesz. Zaletą sklepu jest, że dokonuje on automatycznych aktualizacji pobranych aplikacji. Zachęcamy więc do odwiedzenia Aptoide na twoim Fire TV.

Korzystanie jak z myszki

Pilot do Fire TV pozwala na poruszanie kursorem w czterech kierunkach (góra, dół, prawo, lewo). Co jeśli zainstalujesz przeglądarkę Chrome do przeglądania Internetu? Ponieważ jest to urządzenie na systemie Android, nie stanowi to większego problemu ale trudno jest korzystać na Fire TV z aplikacji, które zostały oryginalnie stworzone dla smartfona z systemem Android. Aby sobie z tym poradzić, należy skorzystać z aplikacji Mouse Toggle dla Fire TV, która zmienia standardową nawigację w precyzyjną nawigację poprzez dodanie wskaźnika. Po zainstalowaniu aplikacji naciśnij dwukrotnie przycisk play/pause a pojawi się kropka, z której można korzystać jak z myszki.

Oto kilka przykładów przydatnych porad do korzystania z Fire TV stick. Dajcie nam znać czy skorzystaliście z którejś z nich. Zwróćcie również uwagę na serwis Smart DNS Proxy, który pozwoli ci na odblokowanie takich stron jak Netflix, Hulu, Pandora czy Amazon Prime Video. Masz tu 14-dniowy darmowy okres próbny w cenie niecałych 5 dolarów miesięcznie. Dziękujemy za poświęcony czas i zajrzyj na nasz kanał na YouTube.

BACK TO NEWS