News

Smart DNS Proxy l November 9, 2018

10 przydatnych stron internetowych - Smart DNS Proxy

Jeśli chodzi o strony internetowe, ich liczba jest praktycznie nie do ogarnięcia. Co więcej, większość z nich jest albo kompletnie bezużyteczna dla przeciętnego użytkownika albo przydaje się tylko wąskiemu jego gronu.

Są jednak takie, które dla pasjonatów są bardzo użyteczne i tak trafione, że nie wyobrażasz sobie dnia bez ich wykorzystania.

Oto kilka przykładów stron, które mogą być bardzo przydatne w codziennym życiu.

1. Ruin My Search History

Jeśli korzystasz z publicznego komputera, powinieneś używać trybu „Incognito”. Jesteśmy jednak tylko ludźmi i czasem zdarza nam się zapominać włączyć trybu przeglądania prywatnego. Ta strona jest bardzo przydatna. Jak sama nazwa wskazuje, strona automatycznie wyszukuje dziwne i śmieszna frazy tylko po to, aby zmodyfikować historię wyszukiwania w Google.

Mogą pojawić się zabawne wyniki np.: „czy to normalne, że wciąż kocham swoją eks” albo „jak być zabawnym”. Niektóre mogą być dość ponure jak np.: „niewykrywalne trucizny”. Korzystaj z tego narzędzia w sposób ostrożny, bo mogą się tobą zainteresować niektóre służby.

2. Web2Desk

Jeśli są takie strony, z których korzystasz na okrągło, Web2Desk pozwoli ci na przekształcenie tej trony na niezależną aplikację.

Jeśli korzystasz na przykład ze strony Smart DNS Proxy aby ominąć blokady geograficzne serwisów takich jak Netflix i musisz od czasu do czasu aktywować swój adres IP na stronie, warto stworzyć apkę dla strony Smart DNS Proxy. Przejdź na stronę Web2Desk. Wprowadź adres strony internetowej, nazwij swoją aplikację i wybierz dla niej ikonę. Możesz pobrać aplikację dla systemu Windows, Mac czy Linux i może ona mieć nawet do 100 MB.

Aplikacja działa bezbłędnie i z pewnością zaoszczędzi ci trochę czasu (i zasobów systemowych, zwłaszcza jeśli korzystasz z Google Chrome).

3. emojicopy

Pracując na Macu zawsze zapominam kombinacji klawiszy Control+Command+Space, która wywołuje tabelę symboli i ikonek. I właśnie dlatego mam stronę emojicopy w zakładce ulubionych stron.

Korzystanie z Emojicopy jest bardzo proste – klikasz na to co chcesz skopiować a symbol lub ikona pojawia się w małym pasku u dołu. Następnie klikasz na „Copy” i możesz wkleić to co skopiowałeś do jakiejkolwiek aplikacji czy dokumentu, na którym obecnie pracujesz.

4. Smart DNS Proxy

Smart DNS Proxy pozwala odblokować ograniczenia geograficzne na serwisach streamingowych takich jak Netflix, Hulu, Pandora, Amazon Prime Video, Spotify oraz tysiące innych zablokowanych geograficznie witryn. Wystarczy, że utworzysz 14-dniowe darmowe konto testowe, skopiujesz adresy serwerów DNS najbliższe twojej fizycznej lokalizacji do odpowiednich ustawień DNS w komputerze, smartfonie czy routerze.

Dla przykładu, ponieważ nie mieszkam w USA, nie mogę cieszyć się takimi usługami jak Netflix, Spotify, Pandora czy nawet niedawno stworzonego Roku Channel. Jednak po uruchomieniu Smart DNS Proxy mam dostęp do wszystkich tych serwisów.

Ta usługa jest płatna i kosztuje niecałe 5 zł miesięcznie i można tam założyć czternastodniowe darmowe konto testowe.

5. Namecheck

Jak sama nazwa wskazuje, Namescheck pomaga w przeszukiwaniu dostępnych nazw domen, aby sprawdzić czy dana nazwa jest dostępna.

Dla przykładu, zaczynając biznes pierwszą rzeczą, którą sprawdzamy jest to czy dana nazwa domeny jest dostępna. Często większość z nas zapomina jednak, aby sprawdzić czy dana nazwa jest również dostępna wśród nazw użytkowników istniejących w mediach społecznościowych co jest również bardzo istotne. Tworząc domenę warto również sprawdzić czy ta nazwa użytkownika jest dostępna na innych platformach co może mi się przydać kiedy już rozwinę mój biznes.

6. Passport Index

Jeśli twoją pasją jest podróżowanie to zdecydowanie jest to strona dla ciebie.

Pozwala ona na przeglądanie paszportów różnych krajów na stronie głównej. Można również sprawdzić ranking danych państw – wygląda na to, że najwyżej notowanym paszportem jest dokument z Singapuru!

Najwięcej zabawy jest z tabelą porównującą, na której możesz zestawić paszporty i porównać wymagania wizowe dotyczące wybranych krajów.

Dla przykładu, jeśli jesteś Amerykaninem chcącym odwiedzić Chiny, potrzebna będzie ci wiza, ale jeśli jesteś obywatelem Singapuru, wiza nie będzie ci potrzebna. Wygląda na to, że Singapur jest jednym z tych krajów, który nieźle sobie radzi z utrzymaniem neutralności jeśli chodzi o politykę zagraniczną.

7. Flixable

Od czasu do czasu, staramy się znaleźć trochę czasu dla siebie i posiedzieć nad całym sezonem swojego ulubionego serialu na Netflixie. Ostatnio jednak znalezienie dobrego tytułu na tym serwisie stało się dość trudne. Tu właśnie przydaje się strona Flixable.

Jest to przeglądarka dla serwisu Netflix. Za jej pomocą możesz przeszukiwać katalogi filmów i seriali na Netflixie filtrując je według gatunków, rankingu w serwisie IMDB lub roku premiery.

Dla przykładu, jeśli jesteś właśnie w nastroju do oglądania jakiejś w miarę nowej produkcji a gatunek nie ma większego znaczenia, chciałbyś, żeby film miał minimum 8 punktów według IMDB (nasz ulubiony filtr ponieważ nie jesteśmy zbytnimi fanami serwisu Rotten Tomatoes), wybierasz odpowiednie opcje i klikasz na filtr.

Gotowe. No i wychodzi na to, że znowu oglądasz Mrocznego Rycerza

8. Pixlr

Jeśli chcesz edytować zdjęcia a nie masz pod ręką Photoshopa, ta aplikacja dostępna online jest dla ciebie.

Jeśli nie korzystałeś wcześniej z Photoshopa, ta aplikacja nie będzie najłatwiejszą z jakiej kiedykolwiek korzystałeś. Niemniej jednak to jeden z najbardziej wszechstronnych edytorów obrazów dostępnych online.

Możesz edytować zdjęcia w oknie przeglądarki lub pobrać aplikację na telefon i edytować zdjęcia bez potrzeby zagłębiania się w skomplikowane narzędzia.

Dla przykładu, możesz zrobić niesamowite rzeczy dostępne w Photoshopie takie jak dodawanie warstw, zamiana kolorów używając narzędzia do wskazywania kolorów, przekształcanie obiektów itp. Generalnie rzecz biorąc, jeśli potrzebujesz dokonać podstawowej edycji obrazów, zalecalibyśmy korzystanie z Canva ale jeśli potrzebujesz odpowiednika Photoshopa dostępnego online, Pixlr jest najlepszą dostępną opcją.

9. Downforeveryoneorjustme

Downforeveryoneorjustme jak sama nazwa wskazuje jest pomocna kiedy chcesz sprawdzić czy strona, którą próbujesz otworzyć jest ogólnie niedostępna czy problem leży jednak po stronie twojego połączenia sieciowego.

Wystarczy wpisać adres URL strony, której nie możesz otworzyć a serwis podpowie ci czy strona jest niedostępna dla wszystkich użytkowników czy to tylko ty masz z nią problem.

10. Noisli

Jeśli należysz do tej grupy, która, aby wydajnie pracować, musi mieć w tle jakieś dźwięki to właśnie Noisli pozwoli ci się skoncentrować. Ta strona pozwala na mieszanie różnorodnych dźwięków tak, abyś mógł stworzyć odpowiednie dla siebie otoczenie dźwiękowe.

Może to być odgłos płonącego ognia, krzątaniny w kawiarni czy fal – cokolwiek ci pasuje. Do dźwięków dopasowane są również różnorodne kolory tła. Bardzo przyjemna strona warta wypróbowania. Co ważne, nie zajmuje ona zbyt wiele zasobów pamięci.

Oto i nasza lista.

Czy znasz jakieś inne ciekawe strony, które mogą się przydać użytkownikom? Bądź tak miły i podziel się nimi w komentarzach.

Na naszym kanale na YouTube znajdziesz mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji. Polub nas i korzystaj z naszych zasobów wiedzy oraz propozycji.

Dziękujemy za poświęcony nam czas.

BACK TO NEWS