News

Smart DNS Proxy l January 16, 2018

Jak poradzić sobie z powolnym Internetem aby móc bez problemu streamować filmy

Komunikacja oraz wymiana danych dzieją się obecnie jednocześnie. Aby sprostać tym wymaganiom nasze połączenie internetowe powinno być szybkie. Niestety superszybkie połączenia są dostępne tylko dla tych nielicznych, których stać na drogie abonamenty typu premium.

Jest wiele przyczyn, dla których użytkownicy nie mogą korzystać z szybkiego łącza internetowego. Koszty to tylko jeden z nich. Może to również być spowodowane lokalizacją lub brakiem odpowiedniej infrastruktury sieciowej. Tak czy inaczej, powolne łącza internetowe są frustrujące.

We współczesnym świecie dostęp do szybkiego Internetu to konieczność. Zwłaszcza obecnie, kiedy tak popularne stało się korzystanie z mediów strumieniowych. To nie tylko stosunkowo niedrogi sposób na zapewnienie sobie rozrywki. To również wygoda oglądania rzeczy, które nas interesują we własnym domu.

1. Unikaj zakłócania sygnału

Jednym z głównych przyczyn powolnego połączenia internetowego są zakłócenia sygnału. Wokół wszędzie otaczają nas i nakładają się na siebie połączenia sieciowe. Dzieje się tak ponieważ coraz więcej ludzi ma dostęp do Internetu. Zdarza się wtedy, że twój stream ciągle się buforuje.

Aby tego uniknąć, możesz przenieść swój router w inne miejsce. Lepiej jest jak znajduje się on blisko urządzenia tak, aby połączenie bezprzewodowe było jak najkrótsze i z bezpośrednim dostępem do urządzenia. Możesz również zmienić kanał Wi-Fi aby polepszyć jakość połączenia. Pamiętaj, że im bliżej routera jest twoje urządzenie, tym szybsze połączenie Wi-Fi.

2. Zamknij działające w tle aplikacje

Uważaj na działające w tle na twoim urządzeniu aplikacje. Pochłaniają one zazwyczaj sporo danych co spowalnia twoje połączenie. Chociaż większość z nich jest pożytecznych, są też takie, która są niepotrzebne. Wyłącz je. Jeśli to możliwe, odinstaluje te, których nie używasz. Aplikacje zajmujące dużo transferu danych to głównie gry i aplikacje do edycji wideo. Pamiętaj, aby je wyłączyć jeśli streamujesz filmy.

3. Popraw sygnał Wi-Fi

Możesz sprawdzić szybkość swojego łącza za pomocą aplikacji. Pomimo teoretycznie dobrego wyniku, sygnał bezprzewodowy jest nadal słaby. Może być za to odpowiedzialne niewłaściwe ustawienie routera.

Postaw swój router w wolnej przestrzeni, z dala od ścian lub innych struktur, które mogą zakłócać sygnał. Zaleca się postawienie routera gdzieś wysoko. Twoje połączenie z urządzeniem nie napotka wtedy na żadne przeszkody.

4. Wprowadź odpowiednie ustawienia routera

Twój router Wi-Fi to naważniejsze urządzenie odpowiedzialne za połączenie internetowe. Bez niego nie będziesz w stanie połączyć się z Internetem. Ważne jest więc aby to urządzenie było prawidłowo skonfigurowane. Sprawdź ustawienia MTU (Maximum Transmission Unit) i ustaw je na poziom średni. Ustawinei ich zbyt wysoko lub zbyt nisko spowolni twoje połączenie.

Upewnij się, że ustawienia są zgodne z instrukcją użytkownika producenta. Jeśli to konieczne, postępuj również według zaleceń dostawcy Internetu. Jeśli dokonywałeś zmian w ustawieniach, pamiętaj, aby je gdzieś odnotować. Ułatwi to ich śledzenie i ewentualny powrót do poprzednich ustawień.

5. Uważaj na wszelkie złośliwe oprogramowanie

Robaki komputerowe rozprzestrzeniają się z jednego urządzenia na drugie. Dzieje się tak szczególnie gdy urządzenia te są połączone w tej samej sieci. Stanowią one zagrożenie dla wszystkich użytkowników sieci. Jeśli twój komputer lub urządzenie zostanie zainfekowane, z pewnością prędkość twojego połączenia spadnie.

Dzieje się tak ponieważ robaki sprawiają, że twoje urządzenie zużywa mnóstwa danych. Aby tego uniknąć, możesz zainstalować na swoim urządzeniu oprogramowanie antywirusowe. I pamiętaj o jego regularnej aktualizacji.

6. Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych

Jeśli poprzednie kroki okażą się bezowocne, być może problem leży po stronie twojego dostawcy Internetu. Mógł on, na przykład, zmienić ustawienia sieciowe. Mógł również zainstalować nowe urządzenia lub filtry sieciowe. W takim przypadku, pliki wideo ładują się znacznie wolniej. Aby usunąć ten problem, skontaktuj się z dostawcą i poproś o pomoc.

7. Dostosuj swoje urządzenie do wolnego łącza

Może być tak, że twój abonament wystarcza jedynie na wolniejsze łącze. Jedyne co wtedy pozostaje to zoptymalizowanie połączenia w twoim urządzeniu. Przydaje się to, gdy jesteś w miejscu publicznym, w którym masz do czynienia z powolnym łączem.

Dostosowanie urządzenia może oznaczać zablokowanie obrazów na stronach i korzystanie w wersji HTML lub wersji mobilnej danej strony. Możesz również skorzystać z funkcji Turbo w przeglądarce Opera lub rozszerzenia Data Saver dla Google Chrome. Upraszczają one wygląd strony prze cło łatwiej się one ładują. Zaleca się również zainstalowanie na urządzeniu dodatkowej przeglądarki, której można użyć w takich sytuacjach.

8. Dostosuj jakość wideo

To rozwiązanie nie zadowoli cię jeśli jesteś wyczulony na jakość materiału wideo ale, niemniej jednak, stanowi jakieś rozwiązanie. Dostosuj jakość wideo aby zmniejszyć czas ładowania. Jakość wideo to rozdzielczość, w której oglądasz dany materiał. Najwyższa rozdzielczość dostępna dla wideo na YouTube to 1080p. Są jednak inne platformy streamingowe oferujące rozdzielczość 4K (2160p). Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość. Problem w tym, że wideo w jakości HD potrzebuje o wiele więcej transferu danych. Im większy transfer, tym wolniejsze ładowanie danych. Chyba lepiej obejrzeć film w standardowej jakości niż nie oglądać go wcale.

9. Wypróbuj nowy serwer DNS

Wykorzystanie serwera DNS to kolejna opcja, która może poprawić szybkość łącza. DNS przekierowuje ruch danych pomiędzy tobą a twoim miejscem docelowym. Przyspiesza to przepływ danych ponieważ odbywa się on przez łącza, które nie są przeciążone. Korzystając z nich nie musisz również pamiętać takich danych jak numery IP czy numery portów.

To co sprawia, że to rozwiązanie jest lepsze to fakt, że możesz dzięki niemu uzyskać dostęp do stron, które są zablokowanie geograficznie. Dzieje się tak dzięki przekierowaniu połączenia.

Jednym z najlepszych serwerów DNS na rynku to Smart DNS Proxy ze względu na efektywność i niewielki koszt. Cena to jedyne 4,90$ miesięcznie lub 117,60$ za dwa lata. Jeśli skorzystasz ze specjalnej oferty Best Smart DNS Special, zapłacisz tylko 34,90$ rocznie lub 69,80$ za dwa lata korzystania z serwisu. Całkiem spora zniżka!

Wniosek

Ze względu na coraz większą liczbę użytkowników sieci, szybkość łącz ma kłopoty z nadążaniem za wymaganiami. Problem ten nie dotyczy wyłącznie biznesu ale również zwykłych użytkowników, którzy chcą korzystać z Internetu na co dzień. Zwłaszcza tych, którzy korzystają z serwisów strumieniowych.

Ze względu na powolne łącza, oglądanie mediów strumieniowych staje się coraz bardziej kłopotliwe zamiast sprawiać przyjemność. Na szczęście trafiłeś tutaj. Nasze porady gwarantują poprawienie jakości połączenia internetowego. Pamiętaj, że wszystko zależy od wykorzystanej wiedzy, techniki i narzędzi. Jeśli poważnie podejdziesz do tych czynników, bez wątpienia twoje doświadczenia związane z korzystaniem z mediów strumieniowych poprawią się kiedy następnym razem będziesz chciał coś obejrzeć.

BACK TO NEWS