News

Smart DNS Proxy l April 7, 2021

Zostań cyfrowym nomadą i bądź w kontakcie z całym światem dzięki Smart DNS Proxy

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać … z laptopem?

[DOŁĄCZ DO SMART DNS PROXY]

Czym jest cyfrowy nomadyzm?

Cyfrowy nomadyzm to coraz popularniejszy trend wśród ludzi podążającymi za galopującymi zmianami, które zaszły na runku pracy w związku z rozwojem technologii. Wielu pracowników ceni sobie komfort pracy w jednym miejscu ze względu na stabilizację i różnego rodzaju benefity z tym związane. Okazuje się jednak, że mobilność jest najwyżej cenioną i pożądaną wartością a swoboda poruszania się jest jednym z głównych czynników kształtujących obecną rzeczywistość i to właśnie ten czynnik będzie celem i pragnieniem znacznej części pracowników.

Kim są cyfrowi nomadzi

Współcześni cyfrowi nomadzi to głównie freelancerzy, graficy, pisarze, przedsiębiorcy czy pracowniczy różnych korporacji, którzy dzięki możliwością pracy zdalnej mogą podróżować po całym świecie. To również programiści, copywriterzy, doradcy ds. marketingu, projektanci stron internetowych, konsultanci SEO, nauczyciele języków obcych, tłumacze, prawnicy, właściciele rozmaitych biznesów online, blogerzy, wirtualni asystenci czy psychologowie. Branż, które dają możliwość pracy zdalnej z wyboru są tysiące.

Wbrew stereotypom, cyfrowi nomadzi to nie hippisi noszący plecione bransoletki, nie osoby podróżujące, które w zamian za jedzenie i spanie pracują ani nie pracownicy biurowi, którzy jeden czy dwa dni pracują z domu lub z kawiarni za rogiem. Większość z nich to wykształceni, zdolni i kreatywni ludzie, którzy oprócz możliwości pracy online, chcą również zobaczyć świat i ciekawie przeżyć swoje życie.

Wszyscy jesteśmy cyfrowymi nomadami

Dzięki błyskawicznemu rozwojowi sieci cyfrowych i urządzeń umożliwiających kontakt zdalny z każdego miejsca, w pewnym sensie wszyscy staliśmy się cyfrowymi nomadami. Odległości, problemy z transportem, granice oraz niektóre nieprzewidywalne wydarzenia takie jak pandemia, spowodowały, że wiele osób decyduje się lub jest zmuszona do zmiany swojego stylu życia i według prognoz specjalistów ponad miliard osób zdecyduje się na ten sposób pracy do 2035 roku.

Nie tylko praca

Cyfrowy nomada nie musi posiadać stałego miejsca zamieszkania a jego „domem” może być chatka nad morzem, kawiarnia, przestrzeń coworkingowa, wynajęte mieszkanie albo samochód typu kamper – nadaje się do tego każde miejsce, w którym mamy dostęp do Internetu. Taka mobilność nie musi się wyłącznie wiązać z wykonywaną pracą i dla wielu ludzi jest to pewna filozofia życiowa dzięki której dbają oni nie tylko swoją karierę, ale również o rozwój osobisty i pielęgnowanie swoich pasji.

Bardzo ważną częścią mobilnego stylu życia i zadowolenia z niego jest dostęp do rozrywki. O ile we współczesnym świecie, z kilkoma wyjątkami, granice pomiędzy państwami czy kontynentami zanikają i dzięki technologii odległość nie stanowi żadnej przeszkody, o tyle ograniczenia geograficzne, które nakładają między innymi różne serwisy internetowe są jak najbardziej realne.

[DOŁĄCZ DO SMART DNS PROXY]

Zawsze online gdziekolwiek jesteś

Wiele stron internetowych, w tym usługi streamingowe są blokowane geograficznie. Wynika to między innymi z ograniczeń licencyjnych, strategii wielkich koncernów medialnych i wytwórni filmowych a czasem z różnych powodów geopolitycznych. Jeżeli planujesz spędzić trochę czasu poza domem, bez względu na to czy w poszukiwaniu pracy czy przygód (a być może jednego i drugiego) musisz liczyć się z tym, że twój dostęp do niektórych serwisów może być utrudniony.

Serwisy streamingowe oferujące tysiące kanałów filmowych i muzycznych to obecnie jedna z najpopularniejszych form rozrywki online. Takie platformy jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video zdobyły popularność na całym świecie i są najchętniej oglądanymi serwisami powoli wypierając tradycyjną telewizję. Zwykle są one oparte na systemie on-demand i dają pełną dowolność wyboru jeśli chodzi o miejsce, czas i rodzaj oglądanych treści. Większość z nich jest dostępne na wiele urządzeń mobilnych bez konieczności posiadania podłączonego kablem antenowym telewizora. Potrzebny jest jedynie dostęp do Internetu i aktywne konto. I tu zaczynają się schody.

Czym jest technologia Smart DNS Proxy

Jeśli zdecydowałeś się na podróżowanie po wielu miejscach na świecie i masz swoje ulubione kanały filmowe czy muzyczne, możesz zetknąć się z sytuacją, w której twoje urządzenie odmówi wyświetlania niektórych treści. Dzieje się tak dlatego, że serwery oferujące usługi streamingowe wykrywają twoje IP i determinują gdzie w danej chwili się znajdujesz. Jeśli dany kanał muzyczny czy filmowy ma nałożone ograniczenia geograficzne, jego zawartość będzie wyłącznie dostępna na określonym terenie. Dla osób, które świadomie rezygnują z pogoni za stacjonarną pracą, pieniędzmi czy karierą i wybierają przygodę, poznawanie świata, niezależność i nonkonformizm, taka sytuacja jest nie do przyjęcia.

Smart DNS Proxy to innowacyjna technologia, która dzięki swojej prostocie w użytkowaniu jest idealnym rozwiązaniem na kłopoty z ograniczeniami geograficznymi. Jest ona oparta na szybkich i bezpiecznych serwerach DNS, przez które kierowany jest ruch sieciowy co powoduje schowanie jego części odpowiedzialnej za wykrywanie lokalizacji i umożliwia dostęp do danego serwisu tak jakby zapytanie z naszego urządzenia pochodziło z dozwolonej lokalizacji.

Smart DNS Proxy dla podróżujących

Nasze serwery są rozproszone po całym świecie. Pozwala to na przekierowanie twojego ruchu w sieci z dowolnego miejsca na świecie do konkretnego serwera w konkretnej lokalizacji. Jeśli jesteś entuzjastą sportu z Europy i twoim ulubionym kanałem jest europejska wersja Eurosport a twoje marzenia i ambicje rzuciły cię na drugą półkulę, możesz nadal bez problemu śledzić swoje transmisje z ukochanych dyscyplin. Jeśli jesteś z USA, masz aktywną subskrypcję w serwisie Netflix i nie możesz żyć bez ulubionych seriali oryginalnych Netflixa a w pogoni za wolnością i przygodą znalazłeś się na przykład w Azji – Smart DNS Proxy sprawi, że twoje zapytanie zostanie przekazane przez dedykowany serwer znajdujący się w USA i bez problemu obejrzysz kolejny odcinek.

Wszystkie nasze serwery są bezpieczne i szyfrowane. Dzięki temu twoja aktywność w sieci pozostaje zabezpieczona i anonimowa. Nawet my nie wiemy co się dzieje po twojej stronie ponieważ nasz system nie przechowuje żadnych logów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jednym z elementów życia w ruchu jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo. To nie tylko bezpieczeństwo fizyczne oraz posiadanego dobytku ale również bezpieczeństwo w sieci – coś co wraz z rozwojem technologii informatycznych stało się nieodzowną częścią funkcjonowania w sieci. Zagrożenia, którymi możemy się zetknąć w wirtualnym świecie są bardzo zdradliwe ponieważ zwykle ich nie widać i się ich nie spodziewamy. O ile o własne bezpieczeństwo możemy zadbać, o tyle zabezpieczenie naszej działalności w sieci powinniśmy pozostawić specjalistom.

Smart DNS i Smart VPN

Jeśli jesteś cyfrowym nomadą i przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest dla ciebie normalnym stylem życia, musisz zadbać o to, aby twoje połączenia sieciowe były bezpieczne. Podróżowanie często wiąże się z koniecznością korzystania z publicznych hotspotów wifi lub niezabezpieczonych sieci. Oznacza to narażenie się na ataki hakerów lub upublicznienie wrażliwych danych co w rezultacie prowadzi do wielu kłopotów. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z bezpieczeństwem sieci są technologie Smart DNS oraz Smart VPN.

Jak korzystać ze Smart DNS

Smart DNS to rozwiązanie, które dzięki dedykowanym serwerom rozmieszczonym w wielu miejscach na świecie przekierowuje część ruchu sieciowego odpowiedzialnego za wykrycie twojego IP a co za tym idzie - twojej lokalizacji przez te serwery. Zaawansowana technologicznie metoda pozwala na ukrycie twojego rzeczywistego IP bez jego faktycznej zmiany. Dzięki temu możesz jednocześnie uzyskać dostęp do serwisów, które normalnie są geo-blokowane oraz bez problemu korzystać ze swoich lokalnych serwisów i stron internetowych. Korzystanie ze Smart DNS nie ma wpływu na szybkość połączenia i bez żadnego problemu możesz oglądać swoje ulubione filmy lub seriale na wielu urządzeniach z dowolnego miejsca na świecie.

Co to jest Smart VPN

Smart VPN (zwany również VPN-over-DNS) to hybrydowe rozwiązanie łączące w sobie zalety Smart DNS (łatwa konfiguracja oraz szybkość i niezawodność) i VPN (bezpieczeństwo i anonimowość zapewnione przez wirtualny „tunel”). Dzięki przekierowaniu całego ruchu sieciowego przez specjalne serwery VPN rozproszone po całym świecie, możesz w łatwy sposób połączyć się z wybraną lokalizacją sprawiając, że twój zabezpieczony i zaszyfrowany ruch sieciowy jest widoczny jak wychodzący z wybranego przez ciebie miejsca. Zaawansowane mechanizmy szyfrowania zabezpieczają twoje dane przed ich upublicznieniem. Dzięki temu możesz bezpiecznie korzystać z Internetu bez obawy, że twoje wrażliwe dane, hasła dostępu do aplikacji bankowych czy ważne wiadomości email zostaną przechwycone przez kogokolwiek na zewnątrz.

[DOŁĄCZ DO SMART DNS PROXY]

Podróżuj po całym świecie i dołącz do Smart DNS Proxy

Jeśli zdecydowałeś się na bycie cyfrowym nomadą to najwyższy czas, aby zastanowić się nad wyborem odpowiedniego narzędzia, które zapewni ci stabilny i bezpieczny dostęp do wszelkich serwisów internetowych. Nasze rozwiązania pozwolą ci nie tylko na bezpieczną pracę zdalną, ale również na nieograniczone możliwości rozrywki. Dzięki technologii Smart DNS i Smart VPN, twoje aktywności online pozostaną bezpieczne, anonimowe i pozwolą ci na dostęp do wielu stron i serwisów, które normalnie byłyby nieosiągalne ze względu na ograniczenia geograficzne.

Dzięki naszej technologii Smart VPN będziesz miał zawsze bezpieczny dostęp do wszelkich zasobów związanych z pracą i pewność, że twoje połączenie będzie zabezpieczone przed wszelkimi interwencjami z zewnątrz. Nasz Smart DNS da ci dostęp do blokowanych geograficznie serwisów streamingowych, dzięki którem będziesz zawsze na bieżąco ze swoimi ulubionymi filmami i serialami bez względu na to, gdzie postanowisz być. Nasze rozwiązania są bardzo proste w użytkowaniu i nie wymagają ani specjalistycznej wiedzy ani dodatkowych kosztownych urządzeń.

Dołącz do nas – masz 14 dni na wypróbowanie za darmo naszych możliwości. Ruszaj w świat, dołącz do Smart DNS Proxy i ciesz się nieograniczonym niczym dostępem do zasobów internetowych gdziekolwiek zaprowadzi cię twoja pasja i marzenia.

BACK TO NEWS