News

HBO l October 1, 2018

Jak oglądać amerykańską wersję HBO NOW poza terytorium USA

HBO przetarło szlak dla takich kultowych seriali jak Gra o tron, Prawo ulicy, Rodzina Soprano a ostatnio Westworld... Jeśli jednak próbujesz oglądać ten serwis będąc poza terytorium USA, prawdopodobnie na ekranie pojawia się na dzień dobry informacja “Not in service area…” (Niedostępne dla twojej lokalizacji…)

To dziwne, że nie ma możliwości korzystania z tak bogatej biblioteki w tak popularnym serwisie.

Mamy tu do czynienia przede wszystkim z dwoma problemami:

Po pierwsze, żeby dostać się do HBO NOW z poza USA potrzebny jest VPN ale nawet jeśli masz już uruchomioną tę usługę napotykasz na mur w postaci konieczności posiadania karty kredytowej wydanej w USA aby zapisać się do serwisu. Jeśli nie jesteś akurat amerykańskim ekspatriantem to skąd do diabła miałbyś wziąć taką kartę?

Jest jednak sprytny sposób, aby być w stanie oglądać HBO NOW z poza terytorium USA. Potrzebna ci będzie usługa VPN, istniejący amerykański adres oraz działająca strona zajmująca się sprzedażą odpowiednich kart prezentowych.

A teraz sprawdźmy w jaki sposób można uzyskać dostęp do HBO NOW w trzech prostych krokach.

Krok pierwszy – skorzystaj z usługi VPN

Jak już się pewnie domyślasz, żeby oglądać amerykańską wersję HBO NOW potrzebny ci będzie VPN. Na nasze potrzeby – rekomenduję Smart DNS Proxy. Powód jest prosty – mamy tu zarówno VPN jak i Smart DNS co oznacza, że możesz ustawić Smart DNS na swoim routerze i oglądać amerykańską telewizję na każdym urządzeniu.

Wchodzimy na stronę Smart DNS Proxy i tworzymy darmowe konto testowe. Strona podaje dokładne instrukcje jak ustawić usługę. Możesz również obejrzeć instrukcje wideo jak ustawić usługę na systemie Windows, Mac, Android, iOS, na ruterze i wielu innych urządzeniach. Koszt to niecałe 5 dolarów miesięcznie a dobra wiadomość to taka, że masz 14 dniowy okres próbny, który pozwoli ci podjąć decyzję czy chcesz kontynuować korzystanie z serwisu bez konieczności wprowadzania danych karty kredytowej.

Po ustawieniu serwisu, włącz usługę VPN i przełącz lokalizację na Stany Zjednoczone.

Mając ustawioną usługę VPN możemy przejść do HBO NOW.

Krok drugi – kup kartę podarunkową

Musimy kupić specjalną kartę podarunkową ponieważ HBO NOW wyłącznie akceptuje amerykańskie karty kredytowe.

Wchodzimy na stronę mygiftcardsupply.com (nie musisz mieć amerykańskiej karty kredytowej ani amerykańskiego konta PayPal aby płacić za te karty podarunkowe).

Za około 27$ otrzymujemy kartę o wartości 25$ więc nie jest to zła propozycja.

Dodajemy kartę no naszego koszyka i płacimy za pomocą PayPala. Wprowadzamy imię, adres e-mail oraz weryfikujemy swój numer telefonu.

Następnie, w ciągu kilku minut otrzymujemy kod na adres e-mail. Serwis przysyła nam mailem skan rewersu fizycznej karty.

Krok trzeci – rejestrujemy się na HBO NOW

Wchodzimy na stronę HBO, na której możemy wykorzystać kartę podarunkową (wszystkie odpowiednie linki znajdują się w opisie pod wideo na naszym profilu na YouTube) i wprowadzamy informacje z karty podarunkowej. Wybieramy dowolny stan jako lokalizację wraz z odpowiednim kodem pocztowym i klikamy „Continue”.

Na następnym ekranie wprowadzamy swoje imię, adres e-mail oraz hasło, za pomocą którego będziemy się logować w serwisie. I tyle. Twoja konto na HBO NOW jest gotowe.

Zaloguj się na swoje konto za pomocą adresu e-mail oraz hasła, które właśnie ustawiłeś i możesz oglądać co chcesz.

Właśnie w taki sposób możesz uzyskać dostęp do HBO NOW z poza terytorium USA. Może nie jest to zbyt wyrafinowane rozwiązanie ale działa.

Ponieważ dokonałeś płatności za pomocą karty o wartości 25$, kwota ta wystarczy na około 7 tygodni. Po tym okresie, jeśli chcesz oglądać dalej, musisz zakupić kolejne karty aby „doładować” swoje konto.

Niestety aplikacja mobilna HBO NOW jest zablokowana geograficznie dla systemu Android, iOS a nawet na Apple TV tak wić pozostaje nam jedynie oglądanie na przeglądarce w komputerze.

Obejrzyjcie nasze inne filmy opisujące w jaki sposób oglądać amerykańskie kanały takie jak Hulu, Amazon i wiele innych. Zachęcamy do odwiedzenia, polubienia i zasubskrybowania naszego kanału na YouTube.

Zapraszamy do naszego serwisu!

BACK TO NEWS