News

Comparison l November 8, 2017

Jakie są najlepsze serwisy streamingowe, na które powinieneś zwrócić uwagę?

W ostatnich latach, serwisy streamingowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Prawie każdy obecnie strumieniuje filmy i seriale zamiast oglądania tradycyjnej telewizji. Platform streamingowych jest teraz tak wiele, że przeciętny użytkownik ma problem, żeby zdecydować która platforma jest odpowiednia. Trzeba się przygotować na konieczność zdobycia pewnej wiedzy oraz na zapłatę 10$ miesięcznie za podstawowe konto.

Poniżej znajduje się lista najlepszych serwisów streamingowych wraz z garścią wiadomości na temat każdego z nich, co pozwoli ci podjąć świadomą decyzję co do tego, za którą z platform będziesz płacić:

Netflix

Netflix to ojciec serwisów streamingowych i nadal pozostaje numerem jeden pomimo wielu innych serwisów, które się do tej pory pojawiły. Na platformie masz dostęp do dziesiątków tysięcy tytułów wraz z oryginalną zawartością serwisu zwaną Netflix Originals. Netflix to poważny kanał wielokrotnie nagradzany za takie prosukcje jak „House of Cards” czy „Orange is the New Black”. Platforma ma również podpisany kontrakt na wyłączność z Marvel TV. To najlepsze miejsce, aby obejrzeć takie seriale o superbohaterach jak „Daredevil” czy „Luke Cage”.

Netflix i jego opcje subskrypcji są stosunkowo niedrogie. Podstawowa opcja to 8$ miesięcznie dla obrazu o standardowej rozdzielczości dostępnego na pojedynczym urządzeniu. Można ją podnieść do obrazu w wysokiej rozdzielczości i dwóch ekranów za kwotę 10$ miesięcznie. Naj droższa opcja to koszt 12$ miesięcznie, w której mamy dostęp do materiałów wideo w jakości 4K ultra-HD dla czterech różnych urządzeń. Wszystkie opcje dają dostęp do ogromnego katalogu filmów, seriali i kreskówek. Netflix działa również na innych urządzeniach takich jk komputery, tablety czy konsole do gier.

Jeśli chcesz wypożyczać DVD z Netflixa tak jak to się robiło w 2010 roku, taka opcja jest również możliwa. Warto jednak zapoznać się z zawartością, która będzie strumieniowana jak na przykład wszystkie sezony serialu Seinfeld, które będą dostępne na Netflixie zamiast Crackle.

Hulu

Hulu była kiedyś platformą oferującą darmową zawartość (z dużą ilością reklam). Hulu przegrało wtedy walkę z Netflixem ale obecnie powraca z odsieczą. Dni, w których można było za darmo strumieniować filmy poprzeplatane dużą ilością reklam są już dawno za nami. Hulu posiada obecnie porównywalną do Netflixa bibliotekę materiałów wideo w cenie 7,99$ miesięcznie. Opcje jest ogólnie rzecz biorąc podobna do Netflixa. Podstawowa różnica to oryginalne produkcje. Hulu obecnie produkuje filmy i seriale porównywalne do Netflixa takie jak „The Handmaid's Tale”, która niedawno zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszego serialu sensacyjnego jako pierwsza z platform streamingowych.

Kolejnym powodem, dla którego warto zapisać się do serwisu Hulu jest to, że seriale, które aktualnie są pokazywane w klasycznej telewizji prawie natychmiast pojawiają się na Hulu głównie dzięki umowom podpisanym z sieciami telewizyjnymi. To co pojawia się w telewizji jest dostępne na Hulu w ciągu 24 godzin. Zwłoka jest więc praktycznie żadna.

Podstawowa opcja Hulu w dalszym ciągu jest ograniczona reklamami. Mamy jednak do wyboru również wersję bez reklam w cenie 12$ miesięcznie. Jest również nowy pakiet Hulu zawierający telewizję na żywo, która jest bardzo przydatna, jeśli chcesz oglądać na żywo, na przykład, wydarzenia sportowe. Hulu jest dostępne na różnych urządzeniach tak więc możesz, na przykład, oglądać najnowsze rozgrywki NFL na swoim smartfonie w drodze do Polski. Hulu ostatnio otrzymało tytuł najlepszego telewizyjnego serwisu streamingowego przez użytkowników strony Consumer Reports.

HBO Now

Spójrzmy prawdzie w oczy: głównym powodem zapisania się do serwisu HBO Now to „Gra o tron”. Jeśli jesteś uzależniony od tego serialu, tak jak większość widzów, HBO Now jest jedyną platformą, na której dostępne są wszystkie odcinki serialu. HBO Now to również świetna opcja jeśli nie chcesz obciążać się kosztami abonamentu kablówki, który jest dość drogi. Być może słyszałeś o aplikacji HBO GO, która pozwala na oglądanie zawartości online. Problem w tym, że GO wymaga aktywnej subskrypcji telewizji kablowej natomiast opcja NOW jest dostępna dla osób nieposiadających dostępu TV.

HBO Now to również pierwsza z wersji serwisu streamingowego kanału dostępnego w sieci kablowej. Daj on dostęp do wielu innych, oprócz Gry o tron, materiałów takich jk oryginalne produkcje filmowe, filmy dokumentalne oraz inne interesujące seriale jak „Veep”, „Silicone Valley” czy „Westworld”. Nowe epizody pojawiają się godzinę lub nawet krócej po tym jak są puszczane w telewizji.

Jest tylko jedna opcja dostępu do HBO Now w cenie 15$ za miesiąc. Można zapisać się na darmowy okres próbny przez Google Play, AppStore lub Amazon. HBO Now nie jest dostępne na małych urządzeniach takich jak smartfony ponieważ do tego służy aplikacja HBO GO. HBO Now jest jednak na wielu telewizorach smart, konsolach do gier oraz urządzeniach Amazon Fire TV, Chromecast, Apple TV, Roku, Samsung TV, Microsoft Xbox czy PlayStation Vue.

Amazon Video

Amazon to wciąż ogromny zbiór online, którego częścią jest Amazon Video w cenie 8,99$ miesięcznie. Ta cena odnosi się wyłącznie do opcji Amazon Video. Opcja Prime jest również dostępna lecz jest droższa. Jeśli zależy ci tylko na oglądaniu materiałów wideo, Amazon Video to dobre rozwiązanie. Platforma szczyci się ponad 40 tysiącami tytułów filmów, seriali i filmów rysunkowych. Zwróć uwagę na fakt, że niektóre tytuły zawarte w ofercie Amazon Video nie są dostępne w wersji Prime.

Istotnym powodem, dla którego powinieneś subskrybować Amazon Video to możliwość dodania takich kanałów jak Nickelodeon, MTV i Comedy Central bez dodatkowych opłat głównie dzięki umowom z Viacom. Amazon Video ma o wiele więcej programów dla dzieci i nastolatków niż inne platformy, które są głównie skierowane do widza dorosłego. Jeśli szukasz więc platformy nakierowanej na rodzinną rozrywkę, Amazon Video jest idealnym rozwiązaniem. Nie oznacza to, że nie ma tam materiałów przeznaczonych dla dorosłych. Amazon produkuje również oryginalną zawartość taką jak, na przykład, znany serial „Transparent” oraz warte oglądania seriale takie jak „Alpha House” czy „Mozart in the Jungle”, na które warto poświęcić weekend.

Showtime

 

Prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych kanałów w wersji premium obok HBO jest Showtime mający obecnie swoją platformę streamingową. Jeśli jesteś fanem takich seriali jak „Dexter”, „Homeland” czy „The Affair”, Showtime to jedyna platforma, na której możesz obejrzeć stare i nowe epizody tych seriali. W skrócie, płacisz za sieć kablową typu premium bez wydawania pieniędzy na kablowe pakiety premium.

Pakiet kosztuje jedynie 11$ miesięcznie. Cena spada do 9$ miesięcznie jeśli płacisz za kanał przez inne serwisy takie jak Hulu czy Amazon Prime (pamiętaj, że Showtime jest dostępny na innych platformach jedynie jako dodatkowa subskrypcja). Showtime działa na komputerach, smartfonach, tabletach i kilku innych urządzeniach. Masz dostęp no wszystkich nowych seriali włączając w to najnowszą wersję „Twin Peaks”. Wielokrotnie nagradzane filmy i dokumenty są również dostępne bez ograniczeń na tej platformie.

Sling TV

Sling TV należące do Dish Network to również świetny sposób na oglądanie sieci kablowej bez kabla. Jest trochę droższy niż inne serwisy streamingowe ale jest to spowodowane dużą ilością sieci kablowych, które są dostępne przez Sling TV. Masz tu dostęp nie tylko do pojedynczych seriali czy filmów – masz dostęp do całych kanałów. Znajdziesz więc tam mnóstwo materiałów do oglądania. Podstawowy pakiet to koszt 20$ miesięcznie i zawiera on takie kanały kablowe jak Food Network, TBS czy A&E. Niestety nie są jeszcze dostępne kanały dosyłowe.

Sling TV to świetny wybór dla pasjonatów sportu ponieważ masz możliwość dodania ESPN bez potrzeby subskrypcji. ESPN stał się ostatnio dość drogim kanałem a Sling jest jednym z niewielu miejsc, w którym można go oglądać za rozsądne pieniądze. Sling również pozwala na dodawanie za opłatą kanałów premium takich jak HBO. Posiada również wersję DVR pozwalającą na streamowanie z chmury poprzez przeglądarki takie jak Google Chrome. Nie ma potrzeby ściągania oddzielnego oprogramowania czy aplikacji. Sling TV jest również dostępny dla urządzeń mobilnych i telewizorów smart.

PlayStation Vue

To jeden z najlepszych pakietów dla konsoli. Jeśli jesteś fanatykiem gier, który uwielbia również oglądać TV to jest to zdecydowanie pakiet dla ciebie. Jeśli nie jesteś graczem, opcja może być dla ciebie zbyt droga. Pakiety Vue zaczynają się od 40$ miesięcznie i sięgają nawet kwoty 75$ na miesiąc. Tak jak w przypadku Sing, oferta zawiera pełne kanały zamiast pojedynczych tytułów. Najdroższy pakiet zawiera aż 90 kanałów. Wyobraź sobie ile by taki pakiet kosztował w kablówce.

Vue posiada również w swojej ofercie wiele kanałów lokalnych oraz sporo zawartości dostępnej w systemie on-demand. Vue to opcja najbardziej przypominająca klasyczną telewizję streamingową. Dodaje również kanały dosyłowe niedostępne na innych platformach takie jak ABC, Spike czy NBC.

Powyższa lista obejmuje najlepsze platformy streamingowe dostępne obecnie dla użytkowników. Większość z nich jest dostępna za rozsądną cenę. Jeśli szukasz bardzie tradycyjnej formy telewizji, znajdziej również jej streamingowe wersje. Zwracaj uwagę na oferty tych platform ponieważ zwykle dodają one różne usługi starając się przewyższyć konkurencję. Możesz również subskrybować więcej niż jedną usługę co da ci dostęp do praktycznie nieskończonej ilości materiałów.

BACK TO NEWS